طرح اصلاح قانون انتخابات تبدیل ساختار نظام به «دیکتاتوری پارلمانی» است

بسم الله الرحمن الرحیم

طرح اصلاح قانون انتخابات که با دو فوریت در مجلس شورای اسلامی مطرح شده بود، دوم آبان 1391 در کمیسیون شوراها به تصویب رسید که در صورت تصویب نهایی در صحن علنی مجلس، حق تعیین سرنوشت را از مردم سلب خواهد کرد. این در حالی است که هنوز وصایای امام روح‌الله و نصایح دلسوزانه رهبر معظم انقلاب (حفظه‌الله) از یادمان نرفته است. مگر نه اینکه امام(ره) فرمودند انتخابات نباید در انحصار هیچکس باشد و مردم ولی نعمتان این انقلابند؟

آیا بهتر نبود در شرایط کنونی که در آستانه حماسه‌ای نو در انتخابات 92 هستیم مجلس نهم در جهتی گام برمی داشت که مصداق فرمایش رهبری مبنی براین که "مجلس میتواند مظهر بسیار خوبی برای وحدت باشد" قرار گیرد؟

مجلس طرحی را در دستور کار قرار داده است که در واقع میخواهد برای برای ملت رییس جمهور انتخاب کند. مجلسی که گاه دیده شده به راحتی تحت نفوذ زد و بند‌های سیاسی قرار می‌گیرد. هنوز ملت خاطره تیر 90 و یکشنبه سیاه را فراموش نکرده است، که پر امضاترین طرح مجلس هشتم را در مورد وقف دانشگاه آزاد با 260 امضا تحت نفوذ سیاسی رقم زد.

بسیج دانشجویی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی در راستای منویات رهبری مبنی بر مطالبه‌گری تخصصی خواستار تجدیدنظر در طرح مذکور بوده و در این راستا نکاتی را گوشزد می‌کنیم:

1- در این طرح مجلس شورای اسلامی به طور غیرمستقیم اقدام به تغییر قانون اساسی کرده است به نحوی که که رییس جمهور از صافی مجلس برای کسب این مقام باید عبور کند و با این حرکت قوه مجریه زیر سایه قوه مقننه می‌رود و این به نوعی تبدیل ساختار نظام به «دیکتاتوری پارلمانی» است که چنین چیزی خلاف سخنان و اشارات و منویات مقام معظم رهبری در دانشگاه رازی کرمانشاه در مورد تغییر ساختار نظام است.

ادامه مطلب

منبع ایسنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.