شهرداری و شورای شهر مانع آبادانی جغتای شده‌اند

از مهم ترین ایرادها و انتقادهایی که به پرویزیان، شهردار جغتای گرفته می شود، ممانعت از ساخت ساز و افزایش عوارض نوسازی است که این امر باعث توقف ایجاد واحدهای تجاری و مسکونی و به تبع آن افزایش اجاره بها شده است.
به گفته شهروندان همه این سختگیری‌ها باعث شده تا آنان از دریافت تسهیلات و وامهای بیست میلیون تومانی مسکن مهر صرف نظر کنند، از سوی دیگر تخریب میدان آموزش و پرورش، که هنوز یک سال از نصب تندیس و بهره برداری کامل آن نمی‌گذشت و از زمان تخریب که نزدیک به سه سال است تنها 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد در کنار تخریب پارک کودک، توجه نکردن به وضعیت آسفالت معابر که بسیاری هنوز خاکی است در حالی ادامه دارد که شهردار این شهر به هنگام افتتاح کارخانه آسفالت شهرداری در هفته دولت سال گذشته از آسفالت تمام معابر خاکی تا پایان سال خبر داد. اما هنوز این وعده محقق نشده است.

تخریب پارک کودک در تابستان
یک شهروند جغتایی با اشاره به تخریب پارک کودک گفت در هیچ جا سراغ ندارم که اگر شهرداری بخواهد پارکی را بازسازی کند در تابستان اقدام به تخریب پارک کند، و لی متأسفانه شهردار جغتای در آغاز تابستان اقدام به تخریب پارک کرد و عملاً مردم را از استفاده آن محروم کرد پارکی که در تابستان به هنگام عصر شاهد حضور همشهریان و گاه مسافران بودیم.
حسن جغتایی یکی دیگر از شهروندان هم با انتقاد از تخریب میدان آموزش و پرورش گفت: شهردار در ابتدای کار خود اولین اقدامی که کرد این میدان را که تازه یک سال از ساخت و نصب تندیس هلالی می‌گذشت، تخریب کرد و تندیس آن در محوطه پارک موتوری شهرداری به حال خودرها شده و در حال تخریب است!
وی افزود: قرار بود شهردار این میدان را در کمتر از هفت ماه تمام کند ولی متأسفانه اکنون نزدیک به سه سال از تخریب می‌گذرد و تنها پنجاه درصد پیشرفت فیزیکی داشته در حالی که هزینه‌های زیادی هم به مردم تحمیل شده است.

رکود ساخت وسازها
یکی دیگر از شهروندان با انتقاد از سختگیری شهردار در ساخت و سازها گفت: شهردار به محض حضور در سمت شهرداری جغتای اقدام به پلمب ساختمانهای در دست ساخت کرد و همچنین عوارض ساخت و ساز را تا میزان چند 100 درصد بالابرد که عملاً خیلی از همشهریان از ساخت و ساز دست کشیدند که این امر باعث شده جغتای که تازه با ساخت و سازها جانی به خود گرفته بود و نیروهای کار فراوانی به این شهر مهاجرت کرده بودند، متأسفانه با این اقدام در بخش ساخت و ساز بارکود مواجه شود.
محمد جغتایی اظهار داشت: این سختگیری‌ها همچنین باعث شد که بسیاری از دریافت تسهیلات که دولت دهم ارایه می‌داد محروم شوند و اجاره بهای منازل مسکونی و تجاری سر به فلک بزنند.
وی یادآور شد: این مشکلات را به اعضای شورا منتقل کرده‌ایم و همه به این موضوع واقفند که شهردار با این نوع تفکر عملاً آبادانی را در شهر متوقف کرده ولی متأسفانه شورا هیچ اقدامی نمی‌کند و به گفته بعضی از آنها شهردار به حرف شورا گوش نمی‌دهد و خود سر عمل می‌کند.
وی با اشاره به اینکه شورا کارایی ندارد، خواستار رسیدگی به مشکلات شهروندان جغتایی توسط استاندار شد.
محمدآبادی یکی از کسبه میدان فرمانداری هم از اوضاع نا به سامان پیاده‌روهای خاکی شهر جغتای بخصوص پیاده روهای این میدان انتقاد کرد و گفت: در تابستان باوزیدن کوچکترین نسیمی گرد و غبار در معابر به پا می‌شود و در زمستان هم با کمترین بارندگی گل می‌شود.
وی با ذکر اینکه چندین بار به شهرداری و شورا برای رفع این مشکل مراجعه کرده‌است، ولی متأسفانه هیچ اقدامی نشده و تنها وعده داده می‌شود گفت: در سفر دکتر احمدی نژاد اعتراض خودمان را از عملکرد شهرداری در بنری به وی گفته و ایشان قول پیگیری داد، ولی هنوز آقای استاندار هیچ اقدامی نکرده است!
دبیر هیأت فوتبال جغتای هم در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: چند سال است که زمین چمن این اداره به دلیل ممانعت شهرداری بدون رختکن و سرویس بهداشتی رها شده است.
یکی از کسبه هم گفت: در همه شهرها به خاطر اینکه به بازار کسب و کار خود رونق بدهند تمامی ادارات خصوصاً شهرداری مایحتاج خود را از مغازه‌های شهر خود تأمین می‌کنند ولی متأسفانه این مسأله در جغتای صدق نمی‌کند و آقای شهردار خود شخصاً تمامی نیازهای شهرداری را از سبزوار خرید می‌کند، وی افزود: وقتی از شهردار دلیل کارش را خواستار شدیم، وی گرانفروش بودن کسبه را دلیل کار خود اعلام کرد . این شهروند افزود: چرا در زمان شهردار قبل کسبه گرانفروش نبودند، ولی حالا گرانفروش شده‌اند.

انتهای خبر/ قدس آنلاین / کد خبر: 65699

4 thoughts on “شهرداری و شورای شهر مانع آبادانی جغتای شده‌اند

  1.  سلام :  پاركي كه نه نور داشت و نه سيستم ابياري با پياده روهاي سنگي كه هر ان احتمال زمين خوردن داشت لزوما بايستي اصلاح مي شد   .  بسياري از مردم از  زمين بازي كودكان و راهرو هاي غير استاندارد ان گله داشتن . كه انشائ ا… پس از تكميل نظرتان عوض خواهد شد ضمن اينكه فصل كاري در جغتاي بعلت سرد سيري محدود است . ضمنا بر عكس مطالب شما ساخت و ساز ها در جغتاي افزايش يافته ، ساختمانهاي شيك با نماهاي قشنگ در جايجاي شهر نمايان است .

    1. حتمأ ملاک ایشان مقایسه با۱۰سال پیش خودمان است!اگر با شهرستانهای دیگر همسطح مقایسه کنید وکمی هم وجدان داشته باشید،حتمأ نظرتان عوض خواهد شد.واقعأ دست آقای شهردار بااینهمه خوشخدمتی درد نکند!!(به چه کسی…؟فقط خودش و خدا وخودشون!میدونند)

  2. سلام : شهر جغتاي در مقايسه به شهرهاي همجوار نسبتا خوب كار كرده  هرچند شهروندان مشكلات زيادي دارند ولي حل همه مشكلات تنها بر عهده شهرداري ها نيست زيرا در اين صورت وجود ساير ادارات بي مورد بود . ضمنا درامد شهر ها توسط شهروندان بايد تامين شود . با اندكي تحقيق معلوم مي شود كه  ما و ساير شهروندان  سالانه چقدر عوارض دادهايم .  اين در حالي است كه بسياري از شهرهاي استان كار هاي عمراني را تعطيل كرده اند.

  3. سلام.بله این هایی که فرمودید خراب شد ولی خیلی بهتر از قبل درست شد.الان هم پارک زیبایی داریم هم میدان های زیبایی داریم هم خیابان هایی با اسفالت مرغوب داریم هم پیاده رو هایی بسیار شیک و تمیز داریم و خلاصه این که شهر در حال پیشرفت است و ما باید چشم به آینده داشته باشیم و مراقب باشیم تا ضعف های مدیریتی این چنین مشکلاتی را ایجاد نکند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.