تاملی در گزارش کار شهردار

در چند روز اخیر توزیع گاهنامه ی گزارش کار شهرداری در سطح بسیار وسیعی در داخل شهر را شاهد بوده ایم لذا بر خود لازم می دانیم نکاتی را بعنوان جزئی و نماینده ای از افکار عمومی جغتای به اطلاع شهردار محترم و اعضای شورای اسلامی شهر که قاعدتاً باید نماینده ی مردم باشند برسانیم:

۱-توزیع نشریه ای گران قیمت در این سطح(حتی بعضی از منازل چند نشریه و ادارات بیشتر) یک حیف و میل بیت المال محسوب می شود که شهردار محترم بدون توجه به نارضایتی مردم از نمایشگاه سال گذشته امسال هم به رویه خود ادامه داد و شورای شهر هم به هر علتی نه تنها احساس وظیفه ای نکرد بلکه در کنار شهردار دخیل در موضوع هم شد.

۲-سرمایه گذاران نمایندگی سایپا و هتل رضا همیشه در محافل عمومی از عدم همکاری شهرداری نالیده اند حال آنکه شهردار همکاری با ایشان را بعنوان گزارش کار منتشر کرده است.

۳- آسفالت کوچه باغستان که ۱۰۰درصد پیشرفت فیزیکی عنوان شده است همچنان خاکی است.

۴- آبیاری مکانیزه فضای سبز که گزارش شده چنان که در صفحه ۵ گزارش کار مشهود است چیزی بیش از یک تانکر آبرسان اسقاطی نیست.

۵-      آنچه که مردم به چشم می بینند بلوار معلم غربی و میدان هلالی ۵۰ و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی را به قطع ندارد و ورودی های جغتای چه در بلوار معلم و چه در  بلوار آزادگان همچنان در اوضاع نابسامانی به سر می برد.

۶-      شایسته آن بود که دقیق گزارش شود ۴۷۰میلیون ریال شهرداری و ۲۹۰ میلیون ریال شورای شهر در کدام فعالیت فرهنگی و مراسمات هزینه شده  است چرا که به اسم عرصه فرهنگ بسیار راحت تر می شود ریخت و پاش کرد.

۷- مساعدت و کمک مالی جهت بازگشایی حمام عمومی شهر گزارش شده که نه تنها بازگشایی نشد بلکه کاملا تخریب و تغییر کاربری داده شده است.

۸- گزارش برخی موارد  مانند شرکت در جلسه و همایش، مکاتبات اداری یا صدور احکام مرخصی و کارگزینی کارکنان و از این قبیل موارد، اصولا کار و فعالیت انجام شده محسوب نمی شود و گزارش آن برای مردم نان و آب نمی شود.

۹- خیلی از خیابان های داخل شهر بخصوص در مناطق تازه ساخت شهر همچنین میادین علاوه بر وضع نابسامانشان فاقد نام گذاری هستند.

و اگر شورای شهر می توانست نقش نظارتی خود را ایفا کند و نماینه ی مردم باشد …

منبع: جغتای سلام

 

3 thoughts on “تاملی در گزارش کار شهردار

  1. دوست عزیز عملکرد شهردار آقای پرویزیان اتفاقا بسیار خوب بوده و تنها کسانی از ایشان ناراحت هستند که دوست دارند برج های چند طبقه علم کنند ولی یک قرون عوارض به شهرداری ندهند که این عوارض هم خودش صرف گذران امورات شهر ومبلمان شهری میشود

  2.  

    سلام در زماني كه اكثر شهرداريها كار هاي عمراني را متوقف كردن فقط شهرداري جغتاي است كه چندين پروزه بزرگ اجرا مي كند  جغتائي ها سپاسگذارن بجز چن نفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.